• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  596349,201
  % -2,13
 • ETHEREUM/TL
  39982
  % -1,24
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % 0,79
 • TETHER/TL
  9.6
  % -0,23
 • LITECOIN/TL
  1845.16
  % -2,20

Binance; Dota 2 OG, Atletico Madrid ve AS Roma taraftar token’ı sunacak.

Binance Launchpool, yakında üç spor taraftarı token daha sunacak: Dota 2 espor takımı OG, Atlético de Madrid Futbol (ATM), ve AS Roma Futbol Kulübü

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, spor odaklı büyük bir token platformu olan Chiliz tarafından başka bir taraftar token grubunu listeliyor.

23 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre, kullanıcıların ödül kazanmak için 30 güne kadar token oynamasına izin veren bir platform olan Binance Launchpool, yakında üç spor taraftarı token daha sunacak: Dota 2 espor takımı OG, Atlético de Madrid Futbol (ATM), ve AS Roma Futbol Kulübü (ASR).

Yeni tahsislerin bir parçası olarak Binance kullanıcıları, 24 Aralık’tan 23 Ocak’a kadar OG, ATM ve ASR fan tokenlerine karşı Binance Coin (BNB), Binance Dollar (BUSD) ve Chiliz (CHZ) hisselerini paylaşabilecekler. 2021.

30 Aralık’tan itibaren Binance, OG, ATM ve ASR’yi İnovasyon Bölgesinde listeleyecek ve Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) gibi büyük kripto para birimlerine karşı açık ticaret yapacak. Yaklaşan ticaret çiftleri arasında OG / BTC, OG / USDT, ATM / BTC, ATM / USDT, ASR / BTC ve ASR / USDT yer alıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geleneksel spor ve espor endüstrilerinin kripto endüstrisini daha aktif bir şekilde araştırdığını ve bu sektörde yer aldığını söyledi. Zhao, “Fan tokenleri kullanıcılarımız tarafından iyi karşılandı ve onlara erişim sağlamaya devam etmek için Chiliz ile daha yakın çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

En son gelişme, iki şirketin 14 Aralık’ta stratejik bir ortaklık duyurmasının ardından Binance ve Chiliz arasındaki işbirliğinin ikinci aşamasını getiriyor. Duyuru ile birlikte Binance, Paris Saint Germain (PSG) ve Juventus için Chiliz hayran tokenlerinin listelendiğini duyurdu. (JUV) futbol kulüpleri Binance Launchpool’da.

Chiliz ve bağlı kuruluşu Socios’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus, şirketlerin “yakın gelecekte spor ve eğlence alanından çok daha fazla ortak” eklemeyi beklediklerini söyledi. Dreyfus, ortak çalışmanın sektörün dijital dönüşümünü, hayran katılımını ve para kazanma ekosistemini artırmayı amaçladığını belirtti.

Chiliz ve Socios, küresel taraftar token sağlayıcıları olarak liderliklerini aktif olarak genişletiyor. Ağustos 2020’de Chiliz ve Socios, FC Barcelona gibi büyük takımlar için taraftar tokenleri içeren bir Visa banka kartı başlatma planlarını duyurdu. Temmuz 2020’de Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya reali ile CHZ ticaretini başlattı. Daha önce Chiliz ve Socios, iki saatten kısa bir süre içinde 1,3 milyon dolar değerinde FC Barcelona’nın hayran jetonlarını sattı.