• BIST 100
  1.467,08
  % 0,80
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  614302,152
  % -0,11
 • ETHEREUM/TL
  40053
  % 2,29
 • RIPPLE/TL
  10.7
  % 0,28
 • TETHER/TL
  9.66
  % 3,57
 • LITECOIN/TL
  1930.46
  % -0,71

‘Bitcoin 25.600 Doları Görebilir’

Ünlü kripto para analisti Van de Poppe, Bitcoin ve altcoinler için rekor beklentisi açıkladı.

3 yıllık bekleyişin ardından 16 Aralık’ta 20 bin dolar bandını aşan ve birkaç gün önce 24 bin seviyelerini görerek tarihi rekor kıran Bitcoin, ardından yeniden 23 bin 500 seviyelerine çekildi. Ünlü kripto para analisti Van de Poppe, Bitcoin’in kısa vadede 22.300 doların üzerinde kalabildiği sürece 25 bin 600 dolara kadar yükselerek yeni bir tüm zamanlar rekorunu kırabileceği tahmininde bulundu.

Bitcoin şu an ünlü analistin işaret ettiği 22 bin 300 bandının üzerinde seyrediyor ve artış grafiğini sürdürüyor.

bitcoin artis grafigi onemli seviye

Ethereum Fiyat Beklentileri

Van de Poppe altcoinler hakkında da oldukça olumlu. ETH/BTC işlem çiftini yakından takip ettiğini dile getiren Poppe, bu göstergenin altcoinlerin Bitcoin’e karşı gösstereceği performansı da işaret ettiğini dile getiriyor.

ETH/BTC paritesinde yükselme beklediğini ifade eden Poppe, bu durumun altcoin’lerde yükseliş habercisi olduğunu ifade etti.

Ethereum konusunda da tahminlerini açıklayan Poppe, Ethereum‘un yerel bir zirve yaptıktan sonra büyük olasılıkla ağır bir geri çekilme yaşayacağını söylüyor. Analist konuyla ilgili olarak, “Burada gördüğümüz şey potansiyel bir zirve veya geçici zirvenin oluşması, bu da büyük olasılıkla daha yüksek bir düşüşü göreceğimiz anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Altcoin Fiyat Beklentileri

Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra analist diğer çeşitli altcoin’lerle ilgili beklentilerini de paylaştı. Yatırımcı konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Cardano’nun Bitcoin’e karşı son fiyat hareketinin yanı sıra ADA/BTC çiftinin 0,000006 civarında bir dip oluşturduğunu gösteriyor. Analist bu noktadan sonra Cardano’nun yeniden yükselişe geçebileceğini ve yeni bir zirve görmeden geri çekilmeyeceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Bunların yanı sıra Van de Poppe, 0.75 dolarlık temel destek seviyesinin üzerine çıkarken şu anda konsolide olduğunu söylediği Swipe hakkında da yorum yapıyor. Swipe’ta 2021 yılının 1. çeyreğinde bir ralli yaşanmasını beklediğini dile getiren analist, fiyatın 2.15 dolara kadar yükselme ihtimali olduğunu belirtti.

Ayrıca analiste göre önümüzdeki günlerde yükselişe geçecek ve şu anda bir dip seviyede bulunan kripto para birimleri arasında VeChain (VET) bulunuyor ve Van de Poppe Ocean Protocol’ün de (OCEAN) şu an için konsolidasyon sürecinde olduğunu dile getiriyor.