• BIST 100
  1.426,37
  % 0,17
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  404388,667
  % 0,48
 • ETHEREUM/TL
  30358
  % 4,71
 • RIPPLE/TL
  9.37
  % 1,27
 • TETHER/TL
  8.45
  % -0,39
 • LITECOIN/TL
  1608.78
  % 4,36

Bitcoin Madencileri Saatte 1 Milyon Dolardan Fazla Kazanıyor

Bitcoin madenciliği oldukça kazançlı bir yatırım. Özellikle 2020 yılı Bitcoin Halving sonrasında gelirler %180 oranında artmış durumda.

Glassnode’a göre, BTC madencileri şu anda saatte 1 milyon dolar kazanıyor; bu, bitcoin ağının, madencilerin işlemlerini işlemek için kazandıkları BTC sayısını yarıya indirdiği Mayıs ortasındaki yarılanmanın gerçekleşmesinden bu yana % 185’lik bir artış anlamına geliyor.

Glassnode analizine göre, madencilerin geliri en son Temmuz 2019’da bu kadar yüksek seviyelerde seyrediyordu ve “blok ödüllerinin bugünkünden iki kat daha yüksek olduğunu” sözlerine ekledi.

Evden Çalışarak Ethereum Madenciliği İle 122 bin dolar kazanmak

Simon Byrne, evden çalışarak Ethereum madenciliği ile 122 bin dolar kazanç sağladı. Byrne, sistemi hakkında da bilgiler verdi. İlk olarak Anthony Garreffa tarafından bildirildiği üzere Byrne, 78 GeForce RTX 3080 grafik kartından oluşan bir ETH madencilik teçhizatı kurdu. RTX 3080, üst düzey PC oyuncularına pazarlansa da, kripto madencileri yeteneklerini geliştirmek için bu güçlü özellikleri kullanıyor. Yaklaşık 300 W güç kullanan her bir kartla Byrne’ın kurulumu AC gibi ilişkili maliyetlerden

İlgili İçerik

Rakamlar etkileyici, ancak 2020’nin dünyayı ve dolayısıyla piyasaları vuran bir pandemi ile karakterize edildiği düşünüldüğünde hiç de şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, özellikle 28.000 $ eşiğinin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselen bitcoin ile son kripto boğa koşusu, madencilerin yararlandığı Bitcoin blok zincirindeki aktiviteyi artırmaya yardımcı oluyor.

Genel olarak Glassnode, BTC madencilerinin toplam gelirinin 13 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor ve bu da onu kripto alanında ağır bir endüstri haline getiriyor ve kripto madenciliği endüstrisine yatırım yapmak isteyen işletmeler için çekici bir sektör haline getiriyor.

Kripto Madencilik Sektöründeki Son Gelişmeler

16 Aralık 2020’de son nesil madencilik kulelerinin fiyatları, Kasım ayının başından bu yana % 35 arttı. Gözlemlenen fiyat artışı, Bitmain ve Microbt’un Mayıs 2021’e kadar tükendiği yönünde.

Kısa süre önce Nevada merkezli Cleanspark Inc., ABD merkezli bitcoin madencisi ATL Data Centers’ın 19.4 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın alındığını duyurdu.

Maksimum Kar İçin En İyi 7 Kripto Para Borsası

Kripto Para dünyasına yeni adım atan kullanıcılar için maksimum kar elde edebilmelerini sağlayacak tavsiyeler ve en iyi 7 Kripto Para Borsası hakkında bilgiler hazırladık. Kripto para yatırımı ve ticaretinde yeni başlayan biri olarak, başlangıçta sizi karmaşık ayarlarla rahatsız etmeyen, kullanımı kolay bir ticaret platformuna ihtiyacınız var. Dahası, yeni

İlgili İçerik

Bitinfocharts verilerine göre, bitcoin ortalama işlem ücreti, 31 Ekim 2020’de ulaşılan en yüksek seviyelerden 13,15 dolardan hala kapalı olarak, yayın zamanı itibariyle 8,7 dolar seviyesinde kalıyor. Ağda tıkanıklık olduğunda ücretler artıyor.

Ayrıca, kripto madenciliği ile ilgili şirketlerin hisse senedi fiyatları 2020’nin son haftasında -Hive Blockchain Technologies ve Riot Blockchain gibi- şirketlerin kazanç bildirimiyle başladı.