• BIST 100
  1.468,71
  % 0,91
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  607703,463
  % -1,17
 • ETHEREUM/TL
  39594
  % -0,77
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % -1,34
 • TETHER/TL
  9.61
  % 3,05
 • LITECOIN/TL
  1908.02
  % -2,33

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Yatırma Çekme

Bitcoin Nedir? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin Yatırma ve Çekme İşlemi nasıl yapılır? Bitcoin Nereden Satın Alınır sorularınızın yanıtlarını en sade halde makalemizde anlatmaya çalışacağız.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin nakit para ile yapabileceğiniz her şeyi yapabilmenize olanak veren, ardında merkezi bir otorite olmayan, kullanıcıların eşit haklara sahip olduğu ve sadece elektronik ortamda faaliyet gösteren dijital para birimidir.

Bitcoin kontrolü tamamen sizde olan bir para birimidir. Ödeme yapma ve ödeme alma işlemleri oldukça kolaydır. Yapacağınız işlemler kişiden kişiye herhangi bir aracı olmadan sağlanır. Yani işlem sadece gönderen ve alan kişi arasında gerçekleşmektedir.

Bitcoin bir şifreleme altyapısına dayalı veri saklama ve veri taşıma yapısına sahip olduğundan Kripto Para olarak adlandırılır. Yani Kripto Para Nedir? sorusunun cevabını da böylece otomatikman öğrenmiş olmaktasınız.

Kripto Para teriminden sonra bilmeniz gereken ve sıklıkla duyacağınız bir diğer terim de blok zinciri (Blockchain) olacaktır. Blokzinciri basitçe merkezi olmayan, şifreli ve devamlı büyüyen bir veritabanı olarak anlaşılabilir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin, Kripto Para ve Blockchain terimlerini öğredikten sonra, ilk akla gelen soru elbette Bitcoin Nasıl Alınır? sorusu olmaktadır.

Bitcoin Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Bitcoin almak için birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Bunlardan birini seçip hesap açtıktan sonra kolayca Bitcoin ve diğer kripto para alımlarını sağlayabilirsiniz.

Bunun için size Dünya’nın en büyük kripto borsalarından biri olan BİNANCE.COM‘u tavsiye ederiz. Bağlantıya tıklayarak kolay arayüzü sayesinde hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz.

binance kayıt

binance kayıt olma

Üye olduktan sonra banka hesabınızdan yatırım yapmak için belirlediğiniz parayla ekranda görünen fiyatlardan kripto para satın alabilirsiniz.

bitcoin satma 1024x437 1

Bitcoin Para Çekme Nasıl Yapılır?

Binance.com’da hesap açtınız ve banka hesabınızdan bir miktar parayı hesabınıza aktardınız ve ardından Bitcoin Satın Alma işlemi gerçekleştirdiniz. Daha sonra hesabınızdaki tutardan kar elde ettiniz ve elinizdeki Bitcoin’i satmak istiyorsunuz. Peki Bitcoin Nasıl Satılır? Hesabınızdaki Bitcoin’i dilediğiniz zaman Türk Lirası karşılığında kolayca satabilirsiniz. Spot Cüzdan ayarlarınızda yer alan Çekme bölümüne girmeniz ve çekmek istediğiniz tutarı belirtmeniz yeterli. Bitcoin Para Çekme Komisyonu kripto para borsaları arasında farklılık göstermektedir.

binance tl