• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  594934,405
  % -1,66
 • ETHEREUM/TL
  40386
  % 0,23
 • RIPPLE/TL
  10.69
  % 1,71
 • TETHER/TL
  9.58
  % -0,45
 • LITECOIN/TL
  1853.62
  % -0,88

Bitcoin’in 2020 Boğa Koşusu 2021’de Devam Edecek Mi?

Bitcoin 2020’yi 500 Milyar Doların Üzerinde Rekor Piyasa Değeri ile Bitirdi. Bitcoin’in boğa koşusu, 2021’de de sürecek mi?

Ekonomi kötüleştikçe ve istikrarsızlık arttıkça, Bitcoin’in fiyatı artmaya devam ediyor. Bu, herhangi bir merkezi kontrolörü olmayan bir varlık için bu kadar kısa sürede çok fazla güven kazandığında toplum hakkında çok şey söylüyor. Bitcoin için Bir Yıllık Rekor

Bir yıl önce size Bitcoin’in Visa ve MasterCard’ın piyasa değerini aşacağı söylenseydi, yalnızca en ateşli kripto meraklıları böyle bir tahminle dalga geçemezdi. Yine de, tam 2020’den ayrılırken bu durum tamamen gerçekleşti.

Son birkaç günde Bitcoin sadece 27 bin dolarlık fiyat direncini kırmakla kalmadı, 28 bin doları da kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28,537,06 dolara ulaştı.

btcsunday

Bitcoin Pazar sabahı 524 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve küresel finans devi Visa’yı 23 milyar dolar farkla geride bıraktı.

Ayrıca, rekor piyasa değeri Bitcoin’i Tencent (509,7 milyar dolar) ve Alibaba (545,4 milyar dolar) gibi Çin e-ticaret devlerinin yanında sıraladı.

O zamandan beri, Bitcoin 26 bin dolar ile 28 bin dolarlık üst aralık arasında salınıyordu.

Kasım ayında Google Trendler anomalisi ile Bitcoin’in yarılanma sonrası boğa koşusunun yoğun olacağı ortaya çıkmıştı.

Bitcoin hisse senetlerinden akış modeline kadar canlı grafikte görebileceğiniz gibi, T-line’ı (Trend Line) biraz aştı, yani herkesin tahmin ettiğinden çok daha fazla yükseliş gösterdi.

stockflow 1024x451 1

Stok / akış modeli grafikleri, varlıkların fiyatını nadir ve madencilik oranlarına göre tahmin etmek için mükemmel bir araçtır.

Deflasyonist bir kripto para birimi olarak Bitcoin’de durum bu şekilde ancak bu altın için de geçerli.

Stok / Akış modeli iki anlama gelebilir: Algoritmalar, Bitcoin’in düzensiz doğasını, oynaklığını küçümsüyor.

Piyasa, kaldıraç / kısa devre ile doludur ve insanların kripto para birimini kendilerinin satın almalarına neden olur ve bu da Bitcoin’in yükselişini hızlandırır.

Şu an için tüm göstergeler Bitcoin’in devam eden boğa koşusuna işaret ediyor.

S / F grafiğine göre, başlangıç aşamasına giriyor olabiliriz.

Trump’ın eski iletişim direktörü ve Goldman Sachs hisse senedi uzmanı Anthony Scaramucci de öyle düşünüyor gibi görünüyor:

“Bitcoin is in its early innings”

Bitcoin hem talep görüyor hem de nadir olduğu için, fiyatı ekonomik belirsizliğin ortasında 100 bin dolara doğru gidiyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in Önündeki Engeller

Bitcoin, bugüne kadar % 275’in üzerinde artmış olsa da, onu yukarı çeken aynı temel faktör sonunda onu sakatlayabilir.  Bu faktör, Federal Rezerv.

Fed, eşi benzeri görülmemiş para basımına girişirken aynı zamanda ekonomiyi ayakta tutuyor.

Fed’deki matematik sihirbazları için, hiper enflasyonu tetiklemeden piyasa çöküşünü önleme gibi muazzam bir görevi yerine getirmek kolay olabilir. Ancak bu çaba, genel olarak tedirginliğe neden olur.

İnsanlar içgüdüsel olarak bedava para diye bir şey olmadığını biliyorlar, bu yüzden olası sonuçları atlatmak için Bitcoin’e akın ediyorlar.

Sonuçta bu serpinti CBDC’leri kurarken, Bitcoin’i piyasanın dışına çıkarabilir.

İnternetin kendisinin olamayacağı gibi Bitcoin’in yasaklanamayacağını söylemek kolaydır.

Bununla birlikte, BTC’nin egemen para birimine çıkışı / rampası azalırsa, çok daha az çekici hale getirilebilir.