• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  597319,113
  % -1,60
 • ETHEREUM/TL
  40117
  % -0,51
 • RIPPLE/TL
  10.61
  % 1,12
 • TETHER/TL
  9.59
  % -0,21
 • LITECOIN/TL
  1847.47
  % -1,72

Darknet Devi White House Market Bitcoin Kabul Etmeyecek!

Önde gelen darknet pazarı White House Market, bitcoin ödemelerini düşürdü ve artık yalnızca Monero’yu kabul ediyor.

Darknet pazar yeri yöneticileri, Tor çıkış düğümlerini engelleyen bir ödeme işlemcisiyle ilgili sorun yaşandığından ötürü bu kararın alındğını, ancak Monero’ya tam geçişin her zaman planlandığını belirtti.

Bir dizi kripto savunucusu, darknet pazarında, Beyaz Saray’ın yalnızca monero (XMR) desteklemek için bitcoin (BTC) ödemelerini düşürdüğünü bildirdi.

28 Aralık’ta Twitter’daki bir kişi şöyle yazdı: “En büyük darknet pazarlarından biri olan Beyaz Saray Pazarı, bitcoin desteğini düşürdü, şimdi sadece monero kullanıyor.”

Beyaz Saray yöneticileri, “Bitcoin ödemeleri artık kabul edilmiyor” dedi. “Kullandığımız [üçüncü] taraf değişim API’si (Morphtoken) aniden Tor çıkış düğümlerinden erişimi engellemeye karar verdi ve bu, atlatmak için önemsiz olsa da, kararlarına saygı duymaya karar verdik.”

The Darknet Admin’i

Bitcoin XMR’ye geçişe yardımcı olmak için geçisi bir çözümdü ve olması gerekiyordu. Artık planlandığı gibi sadece Monero’yuz.

monero

Monero (XMR), 2014 yılında piyasaya sürülen gizlilik odaklı bir kripto para birimi varlığıdır ve açık kaynaklı Cryptonote protokolünü kullanır. XMR destekçileri, gizli adresler, halka imzalar, kurşun geçirmezler ve karahindiba ++ gibi gizlilik özellikleri nedeniyle monero’yu severler.

Dahası, monero görünmez web üzerinde sayısız darknet pazar yerinde (DNM) destek kazandı. The 1000x Group’un darknet ödemeleri panosundan elde edilen istatistikler, Beyaz Saray Piyasasının yalnızca monero olan tek DNM olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, bitcoin, litecoin ve zcash gibi kripto varlıklarına ek olarak, bazı pazarlar ödemeler için monero kabul eder. Buna Darkbay, Cannazon, Darkmarket, Torrez Market, Cypher Market, Dark0de, Mega ve Monopoly Market gibi DNM’ler dahildir. Bu, ödemeler için gizlilik merkezli kripto varlığı monero’yu (XMR) destekleyen yaklaşık on DNM’dir.

Veriler 29 Aralık 2020’deki veriler, DNM satıcılarının% 36,5’inin mal ve hizmetler için monero kabul ettiğini gösteriyor.