• BIST 100
  1.467,21
  % 0,81
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  609810,672
  % -1,34
 • ETHEREUM/TL
  39714
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % -1,18
 • TETHER/TL
  9.63
  % 3,42
 • LITECOIN/TL
  1912.24
  % -2,36

Elon Musk Mars’a uçurmadan Dogecoin yatırımcısını uçurdu %900 arttı

Sekiz yaşındaki kripto para birimi Dogecoin, popüler subreddit Wall Street Bets tarafından lanse edildikten sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0264 dolarlık yeni bir baskı yaptı.

dogecoin
elon musk mars'a uçurmadan dogecoin yatırımcısını uçurdu %900 arttı 3

Wall Street Bahisleri, geçen hafta GameStop (GME) ve AMC’nin fiyatını yapay olarak şişirdiği görüldükten sonra, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler ve politika yapıcılar tarafından yoğun bir incelemeye alındı.

Subreddit’in şu anda 4,2 milyondan fazla üyesi var ve bugünün günlük tartışma dizisi 47.500 yorum alıyor.

Grup, Robinhood’da yukarıda belirtilen hisse senetlerinin satın alma emirleri durdurulduktan sonra, Doge gibi daha az bilinen kripto para birimlerini tercih etmek için GME ve AMC gibi hisse senetlerine odaklanmaya karar verdi.

Geçtiğimiz saatte Robinhood’un 24 saat içinde% 200’den fazla artmasının ardından Doge için satın alma siparişlerini durdurduğunu belirten raporlar geldi.

Dogecoin, kripto para birimi topluluğu arasında uzun zamandır devam eden bir ‘mem’ oldu ve Tesla CEO’su Elon Musk, geçen yıl Twitter’da Doge CEO’su olduğu konusunda şaka yaptı.

TradingView tarafından sunulan DOGEUSD grafiği

dogecoin
elon musk mars'a uçurmadan dogecoin yatırımcısını uçurdu %900 arttı 4

Geçtiğimiz günlerde GME gibi hisse senetlerinin şiddetli yükselişi perakende pazarından dikkat çekerken, kurumsal oyuncular kısa pozisyon tuttuktan sonra baskıyı hissediyor.

New York merkezli hedge fonu Melvin Capital, ralliden önce GME’de yüksek profilli bir kısa pozisyona sahipti ve sonunda Citadel ve Point72’den 3 milyar dolarlık nakit enjeksiyonunun ardından kapanmak zorunda kaldı.

GME, AMC ve DOGE fiyatlarındaki son artışın herhangi bir temele dayanmadığını, yalnızca sosyal medyadaki heyecan ve Robinhood gibi uygulamalarda perakende yatırımcılardan satın alma telaşından kaynaklandığını belirtmek gerekir.

Düzenleyiciler devreye girer ve daha düşük piyasa değeri olan hisse senetlerinin alım emirlerini engellerse, düzeltmeye neden olabilir. FTX gibi kripto para borsaları, piyasanın sürekli olarak işlem görmesini sağlamak için son 24 saat içinde AMC, GME, NOK ve BB’yi listelemiş olsa da.

Dogecoin güvenilir mi, Dogecoin alınır mı diye düşünürken roket gibi yükselişini izlemek kaldı.

YORUMLAR YAZ
 • Dogecoin Alınır Mı? Dogecoin Daha Fazla Yükselir Mi?9 ay önce
 • […] DÜŞÜNÜN. 5 $ ‘ı VURDUĞUNU HAYAL EDİN. Bir diğeri, “Yatmadan önce. Yapabiliyorken #Dogecoin’e yatırım yapın. Bu sizi kesinlikle ömür boyu yetecek bir kazanca […]