• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  594838,500
  % -2,47
 • ETHEREUM/TL
  39940
  % -1,42
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % 0,79
 • TETHER/TL
  9.59
  % -0,24
 • LITECOIN/TL
  1840.21
  % -2,37

Ethem Sancak’ın Yerine Bülent Denkdemir TOGG’un Başında

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, TOGG Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin genel kurul toplantısında Ethem Sancak’ın istifası sonrasında yerine BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir’in yönetim kurulu başkanlığına gelmesine oybirliği ile karar verildi. TOGG’un web sayfasında da Ethem Sancak’ın yerine Bülent Denkdemir’in yer aldığı görüldü.

Ethem Sancak Neden İstifa Etti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın iş adamlarından biri olarak bilinen Ethem Sancak sürpriz bir şekilde, Türkiye Otomobili Girişimi Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (TOGG) yönetim kuruluğu üyeliğinden istifa etti.

Aynı zamanda BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ethem Sancak’ın bu istifası Ankara’da epey yankı buldu. Çünkü Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Sancak’ın istifasın sessiz bir şekilde yapmaması dikkat çekti. Sancak, istifa etmeden göstermelik olarak görevde kalabilirdi. Ancak bu yolu tercih etmedi.

Edinilen bilgilere göre Sancak’ın son dönemde TOGG’a daha fazla destek olması gerektiği yolunda talepler geldi ve bu talepleri karşılamakta zorlanan Sancak istifa ederek tepkisini ortaya koydu.

TOGG’un yönetim yapısında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarciklıoğlu yürütüyor. Tuncay Özilhan ve Taha Yasin Öztürk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunurken, kurulda Kamilhan Süleyman Yazıcı, Bülent Denkdemir, İnan Kıraç, Okan Baş, İzzet Serhat Demir, Osman Yılmaz, Ahmet Nazif Zorlu ve Bekir Cem Köksal üye olarak yer alıyor.

Bülent Denkdemir Kimdir?

Denkdemir; Sabancı Üniversitesi‘nden, Yönetim Yüksek Lisans (MBA) programından mezun oldu. Mezun olmasından önce 2001 yılında, yüksek lisansının 2. senesinde, ilaç dağıtım şirketi Hedef Alliance Holding’de bir proje hazırladı. Mezuniyeti sonrasında da Hedef Alliance’ta işe başladı.

2002 yılında ise Denkdemir, aynı şirkette iş geliştirme direktörlüğü görevine yükseldi. İlerleyen yıllarda da şirket içerisinde terfi basamaklarını bir bir tırmanan iş insanı, 2005 yılında Holding Genel Müdür Vekili oldu. Aynı zamanda, kendisi hala Hedef Alliance şirketinin Türkiye Faaliyetlerinden Sorumlu İcra Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Denkdemir, aynı zamanda Ethem Sancak görev süresini tamamladığında TOGG’da da görev alacak.