• BIST 100
  1.917,76
  % 0,38
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  661119,156
  % -2,62
 • ETHEREUM/TL
  55341
  % -4,12
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % -7,86
 • TETHER/TL
  13.69
  % -0,19
 • LITECOIN/TL
  1992.15
  % -8,94

Ethereum Fiyat Analizi: 25 Aralık

Ethereum fiyat grafikleriyle 25 Aralık piyasa analizi.

Bitcoin piyasası, son birkaç gündür daha düşük bir trend izliyor ve piyasanın geri kalanıyla olan ilişkisi ışığında, altcoin piyasası da düşüş gösteriyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da son zamanlarda değer kaybediyor. Aslında, bir süre bu seviyeye yakın konsolide edildikten sonra ETH’nin değeri tekrar 600 doların altına düştü.

Basın zamanında, ETH 581,36 dolardan işlem görüyordu ve kripto para biriminin fiyatı 571,83 dolardan destek seviyesini buluyordu.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki makalenin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

eth 5
ethereum fiyat analizi: 25 aralık 2

Ether’in buraya eklenen bir saatlik grafiği, azalan bir kanal içinde düşen fiyatın altını çizdi. Madeni paranın kısa bir süre 571.83 $ ‘ın altına düşmesi nedeniyle baskı bir süredir yüksekken, ardından hızla geri döndü. Aslında, piyasa eğilimi açıkça düşüş eğilimindeyken, basın zamanında fiyat dalgalanmasına dair hiçbir işaret yok gibi görünüyordu.

Muhakeme

Son 24 saatte Ether değerine göre kaydedilen ani bir düşüşün ardından, fiyat grafiklerde dengelenmeye çalışıyordu. Fiyat destek boyunca 571 dolar seviyesinde hareket ediyor gibi görünüyordu ve 50 hareketli ortalama şamdanların üzerinde kaldığı için düşüş yükseliyordu.

Göreceli Güç Endeksi, piyasadaki satışlar nedeniyle aşırı satım bölgesine çok yakın bir yerde saptı. Bununla birlikte, sıçrama RSI’nın değerini iyileştirirken, sabit satış baskısı RSI değerinin baskı anında 37.57’de kalmasıyla ona pek yardımcı olmadı.

Dahası, Müthiş Osilatör sıfır çizgisinin altındaydı, bu kısa vadeli eğilimin düştüğünü gösteren bir şeydi. Burada kırmızı çubukların artan uzunluğu da pazarda gerçekleşen satışın bir göstergesiydi. Mevcut piyasa dalgalanması nedeniyle, piyasada bir fiyat dalgalanması görülmedi.

Sonuç

Dijital varlığın düşen değeri, piyasayı istikrarsızlaştırmış görünüyordu. Ethereum’un fiyatının, bir değişikliğe şahit olmadan önce, en azından kısa vadede, verilen fiyat seviyesinde konsolide olması beklenebilir.