• BIST 100
  1.920,18
  % 0,51
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  662908,429
  % -2,64
 • ETHEREUM/TL
  55483
  % -4,23
 • RIPPLE/TL
  10.66
  % -7,80
 • TETHER/TL
  13.77
  % 0,20
 • LITECOIN/TL
  2001.64
  % -9,14

İhtiyaç Kredisi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Çalışan Olmak Gerekiyor

Nakit ihtiyacı olduğunda müşterilerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Son dönemlerde bankaların rekabetleri sayesinde kredi çekmek çok kolay hale geldi. Bankalar müşterilerini kredi kullanmaya teşvik eder.

Buna rağmen bazı nedenlerden dolayı bankalar kredi başvurularını olumsuz sonuçlandırabiliyor. Bu nedenlerden birisi de kredi başvurusunda bulunan kişinin çalışma durumu. Kredi başvurusu yapan kişinin resmi olarak bir iş yeri ile bağlantılı olması gerekir. İş yerinin düzenli şekilde SGK primlerinin yatırıyor olması lazım.

Kredi Alabilmek İçin Kaç Aylık Çalışan Olmak Gerekir?

Kredi başvurusunda bulunacak kişinin en az 4-6 ay bir yerde çalışmış olması gerekir. Eğer kredi notunuz da her hangi bir sıkıntı yoksa krediniz kolaylıkla onaylanacaktır.

kac aylik sigorta
i̇htiyaç kredisi çekebilmek i̇çin kaç aylık çalışan olmak gerekiyor 2

Her Bankanın Şartları Aynıdır Mıdır?

Her bankanın şartları farklıdır. Faiz oranlarının ve masrafların farklı olması bankaların bir strateji oyunudur. Kredi verecekleri kişiyi seçerken kişiye göre kriterler uygulanıyor. Bir banka size kredi vermezken başka banka verebiliyor. Bunlar sadece bankanın stratejisiyle alakalıdır.

Önce bankalar arasında araştırmalar yapmalıyız. Başvuru öncesinde başvuru için gereken şartları binmek önemlidir. Eğer kredi notunuz yüksekse ve sigortanız düzenli yattıysa kredi alma şansınız çok fazladır.

6 Ay Sigortalı Çalışan Herkese Kredi Çıkar Mı?

Tabii ki de 6 aydır sigortalı çalışan herkese kredi çıkmaz. Çok uzun süredir düzenli olarak sigortanız yatmış olsa bile kredi kullanabilmeniz için yeterli değildir. Önemli olan kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu sizin geçmiş borçlarınızı ödeme alışkanlığınızı gösterir. Geçmiş borçlarınızı öderken gecikmeye düşmemiş ve düzenli ödediyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Böylelikle kredi almamız kolaylaşır.

Maaşım Kredimi Etkiler Mi?

Maaşınız arttıkça alabileceğiniz kredi tutarı da artacaktır. Kredi miktarının belirlenmesinde kazandığınız para ya da belgelenebilir gelirleriniz önemli bir rol oynar. Bazı işverenler eleman maaşlarını olduğundan daha göstererek sigorta primini bu şekilde yatırıyor. İşveren sigortayı alınan maaş üzerinde yaptırması sizin avantajınıza olacaktır.

Kredi Notum Düşük Ne Yapmalıyım?

Kredi notunuz düşük olsa da bankaya sunacağınız kefil sayesinde banka size kredi verecektir.

Ya da bir gayrimenkule sahipseniz ipotek işlemi yaparak bankadan kredi alabilirsiniz.