• BIST 100
  1.426,66
  % 0,19
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  406686,386
  % 1,20
 • ETHEREUM/TL
  30592
  % 5,94
 • RIPPLE/TL
  9.42
  % 2,01
 • TETHER/TL
  8.48
  % 0,21
 • LITECOIN/TL
  1634.34
  % 5,87

İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

3
i̇ş kurmak i̇çin kredi nasıl alınır? 3

Çağımızda girişimcilik son derece popüler olan bir kavram olmaktadır. Girişimciliğin tüm dünya ülkelerinde bu kadar önemsemesinin sebebi ise hem yaratıcılık gerektirmesi hem de istihdamı arttırarak ekonomiyi canlandırması olmaktadır. Orjinal düşüncelerin hayata geçirilmesi için de genellikle iş kurmak gerekmektedir. İş kurmak isteyenlerinin bir kısmını yeterli sermayesi bulunurken bir kısmı ise sermayelerini kredi kullanarak oluşturabilmektedir. Bizde bu yazımızda iş kurmak için kredi nasıl alınır sorusunun cevabını sizler için derledik.

İş Kurma Kredisi Almak İçin Yapılması Gerekenler

İş kurmak için alınacak kredinin düşük faizli olması, bu aşamadaki kişilerin bütçeleri daha rahat tutturabilmeleri için önemli olmaktadır. Bu sebeple de bankalar iş kurma amacı ile kredi kullanan kişilere daha düşük faiz oranları uygulamaktadır. Diğer bir yandan faiz oranları çekilen paranın miktarına göre de değişiklik göstermektedir.

İş kurmak için kullanılacak kredilerde önemli olan bir diğer nokta ise çekilen kredilerin geri ödemesinin uzun vadeye yayılması olmaktadır. Bunun içinde özellikle devlet bankaları tercih edilmektedir.

İş kurmak için kredi nasıl alınır sorusunun bir başka cevabı da düşük miktarlarda kredi talebinde bulunması olmaktadır. Çünkü bankalardan istenilen kredi miktarı arttıkça kredi için istenilen şartlarda artmakta ve ağırlaşmaktadır.

Yeni işlerini için kredi çekmek isteyen kişilerden bankalar genellikle teminat istemektedir. Bu teminatların başında ise kişilerin sahip olduğu mal varlıkları gelmektedir. Ayrıca teminat mektupları da birçok banka için gerekli olan garanti şartını sağlayabilmektedir.

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

4
i̇ş kurmak i̇çin kredi nasıl alınır? 4

Ülkemizde birbirinden farklı özelliklere sahip birçok banka bulunmaktadır. Bu bankaların bir kısmı özel bankalar olurken bir kısmı ise devlet bankaları olmaktadır. Bir diğer banka çeşidi ise katılım bankalarıdır. Ülkemizde bulunana bütün bankalar ise yeni yatırımcıları desteklemektedir. Bu sebeple bünyelerinde birbirinden farklı özelliklere ve isimlere sahip olan kredi seçeneklerini bulundurmaktadır. Bu krediler için aranılan şartlarda farklılık göstermektedir.

Bankalardan iş kurmak için kredi çekilmesi için birçok belge talep edilmektedir. Bu belgelerin içerisinde en önemlileri ise kredi notu ve teminatlar olmaktadır. Bankaların istedikleri belgelerin eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi önemli olmaktadır.

İş kurmak için nasıl kredi alınır sorusunun cevabı ise bankalara göre değişiklik göstermektedir. Ancak bu amaç ile yapılan başvuruların önemli bir kısmı geri çevrilmektedir. Bu red cevaplarının en önemli sebepleri ise istenilen tutarın yüksek olması, kredi notu ve teminat olmaktadır. Bu sebeple kredi başvurusu yapılmadan önce özellikle istenilen miktarın iyi hesaplanması gerekmektedir.