• BIST 100
  1.465,83
  % 0,71
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  610402,411
  % -1,48
 • ETHEREUM/TL
  39744
  % 0,29
 • RIPPLE/TL
  10.62
  % -0,87
 • TETHER/TL
  9.62
  % 3,13
 • LITECOIN/TL
  1913.68
  % -2,50

Kimlik Gerekmeyen KYC İstemeyen Borsalar

KYC İstemeyen Kimlik Gerekmeyen Borsalar hangileri? Bu makalede sizlere Bitcoin ve kripto para borsalarında KYC istemeyen borsalar hakkında bilgi vereceğiz.

Regülasyonlar nedeniyle kripto para borsaları KYC/AML (Müşterinizi Tanıyın Mevzuatı) protokollerine uymak zorundalar. Kripto Para Borsası hizmeti veren işletmeler, bu hizmeti kullanan kişi ve müşterilerinin kimlik bilgilerini bilmek ve para iletim işlemlerini takip etmekle yükümlüler. Fakat müşteriler için KYC Kurallarına uymak gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bazı borsalar yasal olarak faaliyet göstermekle birlikte KYC Prosedürünü müşterileri için zorunlu kılmazlar.

Şunu unutmamak gerekir ki KYC Gerektiren Borsalar müşterileri için daha iyi koruma sağlamaktadır ve hacking gibi durumlarda daha fazla düzeltme imkanı sağlar. Elbette bu KYC Gerektirmeyen Borsalar daha az güvenlidir anlamına gelmemektedir.

KYC Gerektirmeyen Kimlik İstemeyen Borsalar Hangileri?

KYC İstemeyen Borsalar 1: BİNANCE

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan BİNANCE, aynı zamanda esnek KYC kurallarıyla biliniyor. İşlem yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir e-mail hesabı. KYC gerekmeyen BİNANCE üzerinden günlük 2 BTC miktarında para çekmek mümkün. Kaldıraçlı ticaret ve diğer ürünleri kullanmak isteyen müşteriler için ise kimlik doğrulaması yapmak zorunlu.

binance kyc istemeyen borsalar
kyc i̇stemeyen borsalar

Amerikan mevzuatı nedeniyle 2020 Eylül ayı itibariyle Amerikan vatandaşları kimlik doğrulaması olmadan borsadan yararlanamayacak. Diğer ülke vatandaşları için şimdilik böyle bir zorunluluk söz konusu değil.

BİNANCE’ye üye olmak için TIKLAYIN

KYC İstemeyen Borsalar 2: NOMİNEX

Seychelles merkezli Nominex düşük ücretleri, hızlı ticaret motoru, gelişmiş teklif verme araçları, günlük ticaret turnuvaları, demo hesapları ile KYC gerekmeyen borsalar içinde önde gelenlerden biri. 3 BTC’ye kadar para yatırma ve çekme işlemleri için KYC gerekmiyor. Borsanın 24 saat müşteri desteği, kendi token’ı ile işlem yapanlardan %50 daha az komisyon alması en büyük artılarından biri.

kyc i̇stemeyen borsalar

Stop, Stop Limit, Trailing Stop ve Scaled işlemleri Nominex’e entegre edilebilecek sipariş türleri arasında. Yerli NMX tokeni sahipleri için komisyon oranları yarı yarıya azaltıldı.

KYC İstemeyen Borsalar 3: StormGain

Yeni sayılabilecek borsalardan biri olan StormGain; KYC istemeyen, e-mail adresini ile kayıt olunan kripto borsalar içinde öne çıkıyor. Binance’ye göre daha az sayıda kripto para birimini desteklemekle birlikte, kaldıraç ticareti yapacaklar için cazip bir borsa seçeneği. Bu alanda Bitmex dışında tek yasal borsa.

Güvenilirlik açısından bakacak olursak, firmanın geçtiğimiz yıl İngiltere Premier Lig ekibi Newcastle United’a sponsor olduğunu söyleyebiliriz.

kyc istemeyen borsalar stormgain newcastle united 2
kyc i̇stemeyen borsalar

StormGain; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ve Litecoin destekliyor.

KYC İstemeyen Borsalar 4: ByBit

Singapur merkezli ByBit en popüler türev borsalardan biridir. Amerikan vatandaşları için ticari işlemlerde KYC gerekse de, diğer ülke vatandaşları için şimdilik KYC gerekmiyor. Günlük 2 BTC para çekme limiti bulunuyor.

ByBit, kaldıraçlı ticaret kılavuzundan yararlanabilmenize olanak sağlıyor. Türev piyasalarında ticaret yapacaksanız, bilmeniz gereken şartları ve becerileri sizinle paylaşıyor. Ayrıca kendi Google Play ve IOS uygulamasına sahip.

Çok sayıda altcoin koleksiyonunu desteklemekte.

bybit becomes new international champion partner of borussia dortmund 1120x669 1
kyc i̇stemeyen borsalar

ByBit de StormGain gibi futbol sektörüne yaptığı yatırımla adını geniş kitlelere duyurdu. Kripto Borsa Alman Bundesliga ekiplerinden Borissia Dortmund ile partnerlik ilişkisi kurdu.

KYC İstemeyen Borsalar 5: KuCoin

Geniş altcoin yelpazesine sahip olan KuCoin, KYC/AML gerektirmeyen borsalar içinde oldukça rağbet görüyor. En büyük özelliği birçok büyük borsada işlem görmeyen kripto paraları da listeliyor olması.

kucoin kyc gerektirmeyen borsa 1
kyc i̇stemeyen borsalar

Amerikan vatandaşları arasında Binance’ye getirilen KYC/AML zorunluluğu nedeniyle her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Düşük işlem ücretleri ile de ön plana çıkan bir kripto para borsası. Günlük 2 BTC limitini aşmadığınız takdirde doğrulama işlemi istemiyor.

Siz de takip ettiğiniz KYC İstemeyen Borsalar hakkında bilgilerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Google’da kyc istemeyen borsalar arama sonuçları