• BIST 100
  1.467,60
  % 0,84
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  610317,584
  % 0,01
 • ETHEREUM/TL
  39689
  % -0,71
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % -0,83
 • TETHER/TL
  9.65
  % 4,15
 • LITECOIN/TL
  1911.22
  % -1,73

Kredi Kartı Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kredi Kartı Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu yapan kişiler için, olumlu ya da olumsuz sonucu ne zaman alacağını bilmek çok önemlidir. Bu yüzden bankalar da başvuru süreciyle ilgili çevrim içi olarak bilgi vermeye çalışmaktadırlar.

Bankalar ortalama 1 iş günü içinde kredi kartı başvurularını değerlendirip bir sonuca varırlar. Sonuç, bir iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılır. Eğer başvuran kişiler sonucu daha erken öğrenmek isterlerse doğrudan yapabilecekleri bir şey yoktur. Ancak isterlerse bankaya daha önceden gerekli evraklarla gelip bu süreci 30 dakika gibi bir süreçte de tamamlayabilirler.

Kredi kartı başvuruları 2 iş günü içinde sonuçlanmazsa, kişi iş süreci ile ilgili bir problemle karşı karşıyadır. Böyle bir durumu olan kişi çağrı merkezini arayarak başvurunun durumu ile ilgili bilgi almalıdır.

15 1
kredi kartı başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? 3

Kredi Kartı Başvuruları Hangi Kriterlere Göre Değerlendirilir?

Kart başvuruları birden fazla kriter doğrultusunda değerlendirilir. Bu kriterlerin en başında kişinin geçmiş yıllara ait finans sorumluluklarını ne derece yerine getirdiği gelir.

Eğer kişinin yüksek bir kredi notu varsa kart sonucunun olumlu sonuçlanma ihtimali çok fazladır. Böyle bile olsa, kredinin ne kadar miktara sahip olduğu önem arz eder. Kişi gelirinin 3 katından fazla kredi miktarına sahip kartı alamaz. Bu yüzden kart başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için hangi limitte başvuru verildiği önemlidir.

Kişinin kart başvurusu yapmadan önce bankaya gelir belgesi ibrazı yapması gerekir. Bu, başvuru değerlendirme sürecinde çok önemli olmaktadır. Dolayısıyla gelir belgesi ibrazı kişinin geliriyle ilgili değerlendirmenin çok daha hızlı yapılmasını sağlar.

Aynı zamanda kişi kredi kartı başvurusu yapmışsa kredi notu da ortalamanın üzerinde olmalıdır. Çünkü kredi notu ne kadar yüksekse olumlu bir sonuç alma ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

16 1
kredi kartı başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır? 4

Kredi Kartı Başvuru Durumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık sitesinden ya da internet bankacılığı uygulamasından yaptığınız kredi kartı başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. Uygulamalarda yer alan başvuru durumu butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

İsterseniz başvuru yaptığınız bankanın çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Konuştuğunuz müşteri temsilcisinden başvuru durumunuzu sorgulaması için talepte bulunabilirsiniz.