• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  596446,373
  % -1,62
 • ETHEREUM/TL
  40337
  % -0,15
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 1,12
 • TETHER/TL
  9.57
  % -0,58
 • LITECOIN/TL
  1850.3
  % -1,21

Kripto Para Çıkarmak

Kripto Para Çıkarmak

Kripto para bir sanal paradır. Kripto para yatırım yapmak için veya al sat işlemleri için kullanılır. Kendi kripto paranızı da oluşturabilirsiniz.

Kendi kripto paranızı oluşturmak için öncelikle Coin ve token arasındaki farkın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Coin’in kendine ait Blockchain teknolojisi vardır. Token ise mevcutta olan bir Blockchain teknolojisi kullanır. Bu teknoloji güvenli hale getirilerek yapılan işlemlerin kaydına denir.

Kripto Para Yaratmak için İlk Adım Ne Olmalıdır?

Kripto para yaratmak için ilk adım tercihlere karar vermektir. Kripto para yaratmak için Zengin bilgi donanımına sahip olmanız gerekir. Bunun yanı sıra kodlama yetinizin de üst seviyede olması gerekmektedir. Eğer gerekli bilgi donanımına veya kodlama yetisini sahip değilseniz bunları bilen ve anlayan kişilerle birlikte çalışmanız gerekir.

Githup da yer alan açık kaynak kodlarından faydalanarak ve gerekli değişiklikleri yaparak yeni Blockchain oluşturabilirsiniz.

6
kripto para çıkarmak 2

Teknik Bilgi ve Donanım Yoksa Ne Yapmalıyım?

Yeterli bilgisayar bilgisine sahip ve Kripto paradan anlayan kişiler Kripto para yaratma platformları üzerinden kendi Kripto parasını yaratabilir.

Sitenin kullanımı oldukça kolaydır. Size gerekli olan her şeyi site verecek. Sizden Kripto paranızın logosu, Coin sayısı gibi özellikleri girmenizi isteyecek. Bu işlemler için uygulayacağınız adımlar ve yönlendirmeler yine sitenin içerisinde yer almaktadır. Bu yönlendirmeleri inceleyerek onlar üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Kendini Hazırladığımız Token ya da Coin’ler Nasıl Kullanılır?

Coin’leri halka açık hale getirebilmek için akıllı sözleşme ile desteklemek gerekir. Ancak bu sayede açık hale gelmesi mümkün olabilir. Tokenler ise hiçbir maddi değeri olmasa da yaratılabilirler. Yeni blockchain oluşturmak emek ve zaman ister. Fakat token oluşturmak oldukça basittir. Çünkü varolan sistem kullanılarak oluşturulduğu için fazla zaman harcamaya gerek yoktur.

Girişimlerinizi başarılı hale getirebilmek için yarattığınız Coin ve tokeni kullanmaya insanları ikna etmeniz gerekir. Tercih edilir olmasını sağlamanız gerekir. Aksi takdirde birçok Kripto para gibi sizin de Kripto paranız başarısız olur. Oluşturduğunuz Kripto paranız tercih edilir hale gelirse girişiminizde başarılı olduğunuz anlamına gelir. İnsanlar tarafından tercih edilmeyen Kripto paralar isimlerini bile duyuramadan yok olur gider.