• BIST 100
  1.468,71
  % 0,91
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  609530,208
  % -0,88
 • ETHEREUM/TL
  39685
  % -0,47
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % -1,34
 • TETHER/TL
  9.63
  % 3,68
 • LITECOIN/TL
  1908.29
  % -2,24

Mars’ın Resmi Para Birimi Kripto Para Mı Olacak?

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Mars’ın ekonomisinin kripto para birimine dayalı olma olasılığını kabul etti.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman’ın tweetinde “Mars ekonomisi kripto ile mi çalışacak” sorusuna “Evet” cevabını verdi. Elbette Elon Musk’ın kripto para birimi hakkında geçmişteki görüşleri de ele alındığında, kripto paraya ilgi duyan kişilere yönelik heyecan uyandırmak için yaptığı bir şaka olabileceği de mümkün.

Özel bir havacılık ve uzay üreticisi olan SpaceX, 2024 yılına kadar Mars’a ilk insan grubunu taşımayı hedefliyor. Şirketin kurucusu Elon Musk, “mümkün olan en kısa sürede Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir” inşa etmek istediğini her fırsatta dile getiriyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir?

Kripto dünyasına yeni adım atanların ara ara duydukları bir terim var: Korku ve Açgözlülük Endeksi. Peki Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir? Her yatırımda olduğu gibi Kripto para piyasasında da yatırımcı olabildiğince kâr elde etmek ister. Yatırımcının bu kârı sağlayabilmesi piyasayı okuyabilmesiyle ilgilidir. Alış / Satış emri oluştururken, piyasanın beklentisini göz önüne alıp ona göre harekete geçmek gerekir. Bu sebeple yatırımcıların piyasa beklentisini daha iyi kavrayabilmeleri için Bitcoin korku ve

İlgili İçerik

İnsanlar, kızıl gezegende kullanılacak yasalardan, geçerli olacak para birimine kadar sorular sormaya başladı bile. Yapay zeka alanında önemli bir araştırmacı olan Lex Fridman, bunun bir kripto para birimi olacağını öngördü.

Musk’ın Dogecoin tutkusunu bilen bir kullanıcı, Twitter’dan kendisine kullanılacak kripto para biriminin DOGE olup olmayacağını sordu. Elon Musk bu soruya basit bir evet.

Birçok başka kullanıcı ise Mars’ta kullanılacak para birimi adının MarsCoin olmasını önerdi.