• BIST 100
  1.468,71
  % 0,91
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  609530,127
  % -0,88
 • ETHEREUM/TL
  39682
  % -0,55
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % -1,34
 • TETHER/TL
  9.63
  % 3,68
 • LITECOIN/TL
  1908.02
  % -2,33

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

5 1
ön onaysız kredi veren bankalar hangileridir? 2

Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda öncelikle kredi alabilmeniz için başvurunuz ön onaya tabi tutulur. Ön onay hem telefonda SMS ile yaptığınız başvurularda hem de bankada direkt müşteri temsilcileri ile yaptığınız başvurularda geçerlidir. Bu süreç genelde az bir süre almakla beraber yine de bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Bazı bankalarda ön onaylar 24 saat sürerken bazılarında yedi güne çıkabilir. Ancak bazı bankalar müşterilerine özel ön onaysız kredi çıkarabilmektedir. Fazla süre beklememek istiyorsanız bu ön onay gerektirmeyen bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Enpara

QNB Finansbank bünyesinde kurulan bir dijital bankacılık olan Enpara ön onay almanıza gerek kalmadan kredi vermektedir. Ancak bu krediden hemen yararlanabilmek için banka müşterisi olmanız gerekir. Eğer Enpara müşterisi değilseniz ön onay olmadan kullanmak istediğiniz krediyi alabilmeniz için öncelikle size gönderilecek olan evrakları imzalamanız gerekecektir.

Ancak eğer banka müşterisiyseniz bu tip krediden anında yararlanabileceksiniz. Ön onaysız kredilerin belirli üst limitleri bulunmaktadır. Enpara’nın üst limiti 30.000 TL’dir. Bu tutara kadar olan ihtiyaçlarınız için bankaya başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi

Yapı Kredi, ön onaysız kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın ön onaysız kullanabileceğiniz kredisinin üst limiti 25.000 TL’dir. 36 aylık vade seçeneğiyle ön onay almadan bu krediyi kullanabilirsiniz. Bankanın bu hizmetinin adı ise hızlı kredidir. Hızlı krediyi kullanabilmeniz için Enpara’da olduğu gibi banka müşterisi olmanız size zaman kazandıracaktır.

İş Bankası

İş Bankası’ndan da ön onay olmadan kredi kullanabilirsiniz. Bu bankada onaysız kredi kullanabileceğiniz tutar Yapı Kredi’de olduğu gibi 25.000 TL’dir. Anında Kredi adını taşıyan bu hizmetten yararlanmak için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da bankanın uygulamasından direkt başvuru yapabilir ve paranızın hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz.

Banka Müşterisi Olmak Zorunlu Mu?

Bankaların sizi tanıyabilmesi her ne kadar dijitaldeki ortak havuzdan bilgi almaları sayesinde kolay olsa da kendilerini güvenceye alabilmeleri için imzanıza ihtiyaçları vardır. Ön onay almadan kredi kullanmanız için banka müşterisi olma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bankaya giderek gerekli belgeleri imzaladıktan sonra da kredi kullanabilirsiniz.

Ön onaysız kredi veren bankar.