• BIST 100
  1.509,20
  % 1,09
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  595896,747
  % -1,19
 • ETHEREUM/TL
  40392
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 0,96
 • TETHER/TL
  9.57
  % -0,18
 • LITECOIN/TL
  1849.77
  % -1,27

Yılbaşı Bileti Almak .vs Bitcoin Almak

Bu yıl büyük ikramiyesi 100 milyon TL olan Milli Piyango mu, yoksa tam bilet ücreti 100 TL ile Bitcoin ya da bir altcoin almak mı?

2020 yılı yine her yılki kapanış sözüyle, acısıyla – tatlısıyla geride kalmak üzere. Pandemi gölgesinde geçen süreç, yatırımcı açısından da epey gelgitli oldu.

31 Aralık’a günler kala, yeni yıl psikolojik etkisi bakımından her alanda yeni bir umudun da habercisi olacak.

Kripto para evreni, geleneksel yatırım araçları karşısında oldukça aktif bir yılı geride bırakırken; özellikle Bitcoin son virajda ardı ardına tüm zamanlar rekoru kırarak yeni yatırımcılarına kapıları sonuna kadar açtı.

Bu yıl 100 milyon TL büyük ikramiye veren Milli Piyango tam bilet fiyatı 100 TL olarak belirlendi. Küçük bir yatırımla, büyük hayaller peşinde koşan insanlar için oldukça cazip bir öneri. Özellikle Ankara Yenimahalle ve başkentin farklı noktalarında yaşıyorsanız, şans meleğiyle her an karşılaşabilirsiniz.

Bu yıl belki de hep duyduğunuz ama sizin için birşey ifade etmeyen, dost sohbetlerinde konusu açıldığında amiyane tabirle keriz silkeleme aracı olarak gördüğünüz Bitcoin’e bir şans verme yılı olabilir. Belki o da size bir şans vermek istiyordur.

Bitcoin son yıllarda büyük zıplamasını gerçekleştirebilmek için kurumsal yatırımcının ilgi yoksunluğuyla baş etmek zorunda kaldı. Bu Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin gerekli ivmelenmesinin önünde en büyük engellerden biriydi. Fakat artık birçok küresel oyuncu kripto para evreninin ne denli büyük bir potansiyeli olduğunu zor da olsa görebildi.

Yeni Başlayanlar İçin 15 Maddelik Kripto Para Rehberi 2021

2021 yılında Kripto Para ile ilk kez tanışacaksanız, kripto para bilgim Bitcoin ve birkaç altkoin ismiyle sınırlı diyorsanız, kripto para almak istiyor fakat nereden ve nasıl alacağınızı bilmiyorsanız; sizin için hazırladığımız 15 maddelik Kripto Para Rehberi'ne göz atmanızda fayda var. Kripto Para hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. Kripto Para Nedir? Kripto para kavramını anlamak için öncelikle kriptografinin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Kriptografi; gizlilik, kimlik denetimi, bütünlük gibi

İlgili İçerik

Bugün Bitcoin’in piyasa değeri Dünya’nın en büyük ödeme devlerin Master ve Visa’yı bile geride bırakmış durumda. Bitcoin 461 milyar dolarlık değeriyle 11. en büyük varlık durumunda. Yukarı doğru hareketini de her geçen gün arttırmakta.

Belki tren kaçtı olarak görebilirsiniz, bu saatten sonra Bitcoin alınmaz – kazanan kazandı bile – diyebilirsiniz fakat bu kesinlikle motivasyonunuzu düşürmesin. Kripto para birimleri artık hayatlarımızda varlar ve Blockchain teknolojisi artık kaçınılmaz bir şekilde geleceğimiz.

Yatırım araçları size elbette sonsuz ve kesin bir biçimde kazanç vaadinde bulunmaz. Tıpkı Milli Piyango bileti aldığınızda büyük ikramiyenin size çıkacağının garantisi olmaması gibi. Zaten yatırım da böyle birşey değildir. Varınızı yoğunuzu ortaya koyup ya hep ya hiç demek yatırım değil kumardır ve kumarda da her zaman kasa kazanır.

Bu yıl piyango bileti almaya devam edebilirsiniz elbette ama bunun yanında aynı meblağda bitcoin ya da bir altcoin alıp kenarda tutabilirsiniz. Bu bir tabunun yıkılmasına ve aynı zamanda kripto para dünyasıyla aranızdaki gri alanı da sona erdirmek için iyi bir başlangıç olabilir.

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Yatırma Çekme

Bitcoin Nedir? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin Yatırma ve Çekme İşlemi nasıl yapılır? Bitcoin Nereden Satın Alınır sorularınızın yanıtlarını en sade halde makalemizde anlatmaya çalışacağız. Bitcoin Nedir? Bitcoin nakit para ile yapabileceğiniz her şeyi yapabilmenize olanak veren, ardında merkezi bir otorite olmayan, kullanıcıların eşit haklara sahip olduğu ve sadece elektronik ortamda faaliyet gösteren dijital para birimidir. Bitcoin kontrolü tamamen sizde olan bir para birimidir. Ödeme yapma ve ödeme alma

İlgili İçerik